Digitalt kartarkiv för Ole Magnus Baath
|
Logga in
Alla användare
|
Språk:
Svenska
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
lietuvių kalba
Norsk
Polski
Português
Русский
Svenska
Türkçe
Український
|
DOMA 3.0.10
Visa vägval
Dölj vägval
|
Visa översiktskarta
Dölj översiktskarta
|
KML
|
Tillbaka
<< Bayerische Meisterschaften Lang-OL (2013-09-14)
|
Deutsche Meisterschaften Staffel-OL (2013-09-21) >>
Bayerncup 2013 Lauf 7 (2013-09-15)
Kategori:
Landes-/Bezirks-OL
Karta/område:
Krappenberg / Lichtenfels / Bayern
Arrangör:
TSG Creidlitz
Land:
GER
Distans:
F-T-Ez-N / Mittel / H-12
Resultat
Sträcka:
2.01 km
Tid:
12:17
Zeit: 13:04 (6.8%) 0:50 zurück
Platz: 2
Luftlinie: 1.400 (9:20 min/km)
Anstieg: 65 (4.6%) Posten: 7
Leistungs-km: 2.050 (6:22 min/km)
gelaufen: 2.008 (6:30 min/km, 43.4%)
Siegerzeit: 12:14 (8:44 min/km)
Sieger: Holland, Till
Lauf-Kommentar:
H -12 (6) 1,4 km 65 Hm 7 P
1 65 Till Holland TV Coburg-Neuses 12:14
2 62 Ole Magnus Baath TSV Grünwald 13:04
3 67 Vinzenz Bohl TV Coburg-Neuses 17:41
4 66 Philipp Dingfelder TSV Ipsheim 19:38
5 64 Tomas Vendelberger KCT As 20:40
6 63 Daniel Cionoiu TV Coburg-Neuses 25:39
D -12 (9) 1,4 km 65 Hm 7 P
1 4 Jasmin Hertel OLG Regensburg 12:03
2 11 Laetitia Lexen OLG Regensburg 12:44
3 2 Daniela Krizova KCT As 13:37
4 10 Adela Petrikova KCT As 15:45
5 8 Melissa Heinze TV Coburg-Neuses 18:44
6 7 Jule Dingfelder TSV Ipsheim 18:47
7 5 Franziska Ebert TSV Ipsheim 22:48
8 6 Emily Prösl OLA TSV Deggendorf 23:37
Wettkampf-Kommentar:
H -12 (6) 1,4 km 65 Hm 7 P
1 65 Till Holland TV Coburg-Neuses 12:14
2 62 Ole Magnus Baath TSV Grünwald 13:04
3 67 Vinzenz Bohl TV Coburg-Neuses 17:41
4 66 Philipp Dingfelder TSV Ipsheim 19:38
5 64 Tomas Vendelberger KCT As 20:40
6 63 Daniel Cionoiu TV Coburg-Neuses 25:39
D -12 (9) 1,4 km 65 Hm 7 P
1 4 Jasmin Hertel OLG Regensburg 12:03
2 11 Laetitia Lexen OLG Regensburg 12:44
3 2 Daniela Krizova KCT As 13:37
4 10 Adela Petrikova KCT As 15:45
5 8 Melissa Heinze TV Coburg-Neuses 18:44
6 7 Jule Dingfelder TSV Ipsheim 18:47
7 5 Franziska Ebert TSV Ipsheim 22:48
8 6 Emily Prösl OLA TSV Deggendorf 23:37
Visa kommentarer
Dölj kommentarer
(
0
)
Lägg till kommentar
Namn:
E-post:
Spara